Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana


Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest w ostatnim czasie dosyć znanym tematem. Informacje na jej temat pozostają jednakże skrajne. Swój nieprzyjazny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, które uprzedzają przed rzekomymi minusami, jakie to się z nią łączą. Przestrzegają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod płaszczykiem przyznawanych pożyczek przechwytywali lokale mieszkalne biednych osób.

Rzeczywistość wydaje się być jednak trochę w wyższym stopniu złożona niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i nierzetelni pożyczkodawcy. W chyba każdej płaszczyźnie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób generalny odpowiedniego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości pewna pod warunkiem, że każda z podpisujących umowę stron rozumie pieczołowicie na co się decyduje.


Pożyczki pod zastaw mieszkań są przydzielane przez podmioty prywatne (zwykłe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (przyznawane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na zasadzie swobody zawierania umów przez równe strony, która to zasada zawiera się polskim kodeksie cywilnym. Strony ustalają, że 1-a ze stron użycza pożyczki w danej wartości a 2ga strona zobowiązuje się ją zwrócić w określonym okresie, razem z dodatkowymi odsetkami i wydatkami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma przywilejów banku (np. nie ma możliwości sprawdzać osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Ubezpiecza się wobec tego poprzez zrealizowanie zapisu w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo nieskomplikowana struktura od strony prawniczej.