Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda osoba, jaka chociażby raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z całą pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym razie nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury kretytowej, który to przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom wyłożyć te fundamentalne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która to została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki aby strategia kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to wejście posiadają jedynie banki. Trafiają do niej dane o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy określonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zdobywamy za ustalone czynności.


Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy dostać bez oceny danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Taką ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i dość często mają pokaźne opóźnienia. Należy tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.