Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, jaka chociaż raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której to w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z terminologii finansowej, który zwyczajnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik.

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym czytelnikom wyjaśnić te fundamentalne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która to została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich na początku lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to oczywisty krok jaki poczyniły banki tak by taktyka kredytowa była prowadzona na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza informacji do której to wejście posiadają jedynie banki. Trafią do niej adnotacje o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy ustalonego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to otrzymujemy za ustalone czynności.


Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki jesteśmy w stanie pozyskać bez oceny danych znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Takową usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań i dosyć często posiadają widoczne spóźnienia. Powinno się tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.