Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są dość nową propozycją na naszym rynku usług finansowych. Jednak w swojej konstrukcji przypomina już świetnie nam znajome kredyty bankowe przydzielane przez standardowe banki. Trzeba jednak wskazać na nieco zasadniczych rozbieżności.

Główna z nich to podmiot, jaki to jest w stanie użyczyć kwotę wnioskowanej pożyczki. Jeżeli przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to wówczas gdy rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Zazwyczaj jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w przedmiocie udzielania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.

Analiza zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to kolejna rozbieżność między pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe pragnąc utrzymać zdrową politykę kredytową są obowiązane do analizowania i sprawdzenia osób, jakie to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mają, przynajmniej statystyczne przesłanki aby domniemywać, że kredyt będzie spłacany w sposób poprawny.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na trochę odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem opcji sprawdzenia ewentualnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do głównego sprzętu którym dysponują banki. Z związku z tym wymagane jest stosowanie stałych zabezpieczeń spłaty pożyczki