Pożyczka pod zastaw nieruchomości - prosta droga do dużej gotówki.

Dalej IAMSport
Już dzisiaj należy powiedzieć, że w minionym okresie duże zamieszanie na polskim rynku usług pożyczkowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na okoliczność, że coraz większa grupa naszych rodaków decyduje się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i zawodowych konsultantów pożyczkowych nie ma w tym nawet minimalnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany strategii przyznawania kredytów przez krajowe banki. Dawno już minęły czasy, iż kredyt otrzymywał praktycznie każdy i to na tzw. „gębę”. Stało się to powodem znacznego zwiększenia zobowiązań przeterminowanych, czyli takiego rodzaju które były w sposób wadliwy spłacane. W tym momencie polityka kredytowa wydaje się być o wiele mocniej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest stosunkowo ciężkie i z tym powinno się łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niesłychanie atrakcyjna.

Wiele osób, które nie orientuje się w zagadnieniach finansów jest w stanie z pewnością postawić pytanie „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego istnieją spore różnice w formalnościach które to powinniśmy załatwić aby uzyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obłożona relatywnie mniejszymi formalnościami.