Pożyczki pod zastaw nieruchomości - na jakie rzeczy musimy patrzeć przy zaciąganiu ?


Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w ostatnim okresie całkiem znanym tematem. Wypowiedzi na jej temat są jednak całkowicie odmienne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza przede wszystkim informacjom medialnym, jakie to przestrzegają przed rzekomymi nieprawidłowościami, jakie to się z nią łączą. Uprzedzają przed nieuczciwymi pośrednikami, którzy pod przykrywką udzielanych pożyczek przechwytywali lokale mieszkalne biednych osób.

Rzeczywistość zdaje się być jednak odrobinę bardziej złożona niż w schemacie ubodzy pożyczkobiorcy i niedobrzy pożyczkodawcy. W każdej dziedzinie życia mamy do czynienia z wynaturzeniami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób ogólny określonego zjawiska. Standardowa pożyczka pod zastaw mieszkania jest w pełni bezpieczna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron rozumie precyzyjnie na co się zgadza.
http://www.kiwibox.com/kendpra6rxp/blog/entry/125121089/po-yczki-pozabankowe-dla-zad-u-onych-kiedy-mo-na-otrzyma-/?pPage=0
Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane poprzez podmioty prywatne (zwykłe kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (udzielane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody podpisywania umów przez równe strony, która to reguła mieści się polskim kodeksie cywilnym. Strony umawiają się, że jedna ze stron użycza pożyczki w określonej wysokości a druga strona obiecuje ją zwrócić w wyznaczonym czasie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami. pozyczki prywatne

Z racji tego, że osobisty inwestor nie ma przywilejów banku (np. nie posiada możliwości sprawdzać pożyczkobiorcy w BIK). Zabezpiecza się w takim razie poprzez dokonanie wpisu w księgach wieczystych nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to stosunkowo prosta konstrukcja od strony prawniczej.